• Admin

Kevätkokous 2015 Oulun kaupunginteatterilla

Vuoden 2015 kevätkokous pidettiin Oulun kaupunginteatterin ravintolassa 21.3.2015. Paikalla oli 28 yhdistyksen jäsentä. Kokouksen jälkeen katsottiin yhdessä The Adams Family -musikaali. Kokouksen puheenjohtajana toimi Saara Heusala ja sihteerinä Päivi Räty.


Hyväksyttiin vuoden 2014 toimintakertomus ja tilinpäätös. Johtokunnalle ja muille tilivelvollisille myönnettiin vastuuvapaus. Keskusteltiin yhdistyksen 40-vuotisjuhlista, jotka vietetään 9.-11.10.2015 yhdessä Pohjois-Savon, Keski-Suomen ja mahdollisesti Turun yhdistysten kanssa. Juhla sisältää juhlaseminaarin Helsingissä, risteilyn Tallinnaan ja 40-vuotisjuhlan siellä. Yhdistyksen kesäjuhlat pidetään Pikisaaressa Turusen sahalla 12.6.2015. Psykologiliiton puheenjohtajan vaalista keskusteltiin. Tärkeänä pidettiin palkka-asioiden ja etujen ajamista edelleen jämäkästi mutta diplomaattisesti.
4 katselukertaa

Oulun seudun psykologit ry

oulunseudunpsykologit@gmail.com

 

  • Black Facebook Icon

© 2018 Oulun seudun psykologit ry