• Admin

Kevätkokous 2018

Päivitetty: 29. joulu 2018

Kevätkokoukseen Tietomaan Mumin Kaffeen saapui viisitoista yhdistyksen jäsentä. Kokouksessa käsiteltiin sääntömääräiset asiat ja keskusteltiin yhdistyksen uudistuneista nettisivuista. Kokouksen puheenjohtajana toimi Kristiina Muhonen ja sihteerinä Terhi Coutinho.


Esiteltiin toimintakertomus. Edunvalvonta-asioiden osalta keskusteltiin Oulun kaupunginvaltuustolle tehdystä aloitteesta: Vaikka Tampere ja Oulu ovat lähes yhtä suuret kaupungit, Tampereella psykologin toimia on noin kaksinkertainen määrä. Valtuustoaloite etenee poliittisen päätöksenteon prosessin mukaan. Oulun kaupungin työnvaativuuden arviointijärjestelmästä ei ole tullut kolmiportaista, kuten aiemmin on ehdotettu, vaan kaksiportainen, mutta kuitenkin työntekijää palkitseva. Myös palkkoja on nostettu. Johtokunnan Kalevaan laatimassa yleisönosasto-kirjoituksessa on pyritty muistuttamaan, että Oulussa olisi saatavilla toimivia psykologipalveluja, mutta niitä on vaikea järjestää nykymallilla. Yhdistyksen tilinpäätös oli noin 523e ylijäämäinen. Vahvistettiin tilinpäätös ja myönnettiin johtokunnalle ja muille tilivelvollisille vastuuvapaus.


Kokouksen jälkeen virkistäydyttiin Oulun Työväen näyttämöllä Kahdeksan naista -jännityskomedian esityksessä. 


Virkistysvastaava Anu ja puheenjohtaja Tea


20 katselukertaa

Oulun seudun psykologit ry

oulunseudunpsykologit@gmail.com

 

  • Black Facebook Icon

© 2018 Oulun seudun psykologit ry